
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Case/Package | SOIC |
| Mount | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Cutoff Frequency | 300 kHz |
| Filter Order | 10th |
Stock: 379
Distributors
pcbx
Unit Price$14.09726
Ext.Price$14.09726
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $14.09726 | $14.09726 |
| 10 | $11.29067 | $112.90670 |
| 25 | $10.59075 | $264.76875 |
| 50 | $10.19871 | $509.93550 |
| 100 | $9.82115 | $982.11500 |
| 300 | $9.39195 | $2817.58500 |
| 500 | $9.23321 | $4616.60500 |
